U TV příjmu musí být začátky jednotlivých snímků a řádků časově synchronizované a proto se vkládají do TV signálu speciální impulsy - synchronizační.
Synchronizační impulsy jsou umístěny v zatemňovacích impulsech a přesahují úroveň černé barvy.
Úplný TV signál musí obsahovat tyto informace:
- obrazový signál
- zvukový signál
- zatemňovací impulsy
- synchronizační impulsy
Časové a úrovňové údaje včetně rozložení TV signálu určuje TV norma.
Hlavní evropské normy - soustava DK a BG
Obě normy používají 625 řádků, prokládané řádkování; půlsnímky se orientují obrazovou modulací záporným směrem vzhledem k záporným zatemňovacím a synchronizačním impulsům.
Úroveň zatemňovacích impulsů je nad 75% mezní hodnoty nejvyžší napěťové obrazové úrovně. Spodní mez obrazové úrovně bývá v 10%.
Úplný TV signál opatřený zatemňovacími řádkovými a snímkovými synchronizačními impulsy je třeba modulovat na nosný kmitočet f0.
K přenosu obrazového signálu se používá negativní AM modulace. Nosná vlna f0 se moduluje tak, že černé barvě je přiřazena největší amplituda.
Zatemňovací impulsy mají ještě větší hodnotu amplitudy a proto se přenášejí nejvyšším energetickým výkonem. Amplituda modulovaného TV signálu má proměnou stejnosměrnou vložku , která se z důvodu šetření elektrického výkonu potlačuje, ale TV se obnovuje.
Zvukový doprovod se přenáší samostatně a je frekvenčně modulován. Výkon zvuku bývá v praxi desetinou výkonu obrazu. Odstup nosných frekvencí obrazového signálu je dán normami.
Při vysílání nosného obrazového signálu se využívá dolního postranního pásma.